Mängulised meetodid täidesaatvate funktsioonide treenimiseks. 27.09.2023

Töömälu, keskendumine, pidurdusprotsessid- kõik on omavahel tihedalt seotud, mõjutades vastastikku üksteist ja meie igapäevast toimetulekut. Laps õpib läbi mängu. Mängulisus ja mängurõõm on olulised igas vanuses inimesele, need aitavad meil lõõgastuda, lõbutseda, lasta end vabaks ja saada kontakti lapsega meie sees.

Käesoleva koolituse jaoks olen koostanud väikese kogumiku erinevatest mängudest, mida olen kasutanud töös HEV lastega. Mängud sobivad erinevas vanuses koolinoortele ja on kergesti rakendatavad ega eelda põhjalikku ettevalmistust. Minu hinnangul on need olnud efektiivsed meetodid laste arengu toetamiseks. – Viktoria Latova, sotsiaalpedagoog, koolitaja

Koolituse esimeses pooles saavad õppijad lühida teoreetilise ülevaate töömälust, keskendumisest ja pidurdusprotsessidest. Arutleme, millega on tegemist ja kuidas täidesaatvaid funktsioone koolikeskkonnas toetada. Valdav osa koolitusest kuulub aktiivõppele: koolitusel osalejad saavad omal nahal mängulisi meetodeid proovida, õppematerjaliga aktiivselt tutvuda ja ise läbi teha. Koolituse üks osa on ka iseseisev õpe: koolitusel osalejad katsetavad vähemalt 2 mängu pärast koolitust ja koostavad analüüsi, kuidas mängude läbiviimine õnnestus, millised olid õppekohad. Koolitusel osalemine ei eelda koolis töötamist. Näiteks üliõpilane võib neid oma pereringis või kursusekaaslastega läbi teha ja selle põhjal analüüsi koostada.

Koolitust viib läbi Viktoria Latova, sotsiaalpedagoog

Koolituse info:

Koolitus kestab 10 ak/h, millest 8 ak/h on auditoorne õpe ja 2 ak/h iseseisev õpe.

Päevakava:

9.30-10.00 saabumine, tervituskohv ja kosutav suupiste

10.00-11.30 koolitus 

11.30-11.45 kohvipaus

11.45-13.15 koolitus

13.15-13.45 lõuna

13.45-15.15 koolitus

15.15-15.30 paus

15.30-17.00 koolitus

Toimumiskoht on Kaasava Hariduse Keskus (Weizenbergi 20/1, Tallinn)

Koolituse hind sisaldab toitlustust.  

Koolituse hind: 120 eurot (lisandub käibemaks)

Registreerumine:

Õppekava:

Soovid saada värskeimat Kaasava Hariduse Keskuse infot?

Ole kursis uute koolituste ja teenustega!