Efektiivse ümarlaua läbiviimise põhimõtted. 30.09.2024

Ümarlaud peaks olema justkui koostöine koosolek. Ümar laud tagab oma olemusega võrdsed positsioonid kõigile osalejatele. Ei ole üks tähtis pealik laua otsas ja tema olulisemad kolleegid tema paremal ja vasakul käel ning teises laua otsas klient, kes peab tundma ebamugavust või isegi piinlikkust, sest ta kutsuti vestlusele. Ümarlaua (ümara laua) filosoofia tagab osapooltele võrdse, väärika positisiooni ja aitab ühiselt lahendusi otsida. Ometigi kõik ei lähe alati nii, nagu planeeritud. Vahel võib ümarlaua kokku kutsumise põhjus olla miski, mis tekitab juba eos osapooltes vastasseisu. Mis pingestab õhkkonda juba enne ümarlauda istumist. Või on üks osapool teise suhtes ründav, süüdistav ning võrdse ja väärika alguse loomine on väga keerukas. Või on kõik sõbralikud, keskkond on koostööd soosiv, aga teemad valguvad laiali, fookus kaob ja lõpuks ei mäleta keegi, miks üldse kokku tuldi. Või kestab ühine arutelu kõvasti kauem, kui planeeriti ja ikka ei jõuta lahendusele lähemale. 

Kuidas siis planeerida ja viia läbi ümarlauda, et osapooled oleksid motiveeritud koostööd tegema ning et ümarlaud täidaks oma eesmärki: aitaks leida lahendusi tõstatunud probleemidele? Seda kõike arutame käesoleval koolitusel. 

Koolitus kõigile, kes planeerivad ja viivad läbi ümarlaudasid.

Koolitusel vaatame üle, milline on efektiivse ümarlaua ülesehitus, milline ettevalmistus on vajalik, et ümarlaud oleks võimalikult sujuv, kuidas saada osapooled koostöisele, lahenduskesksele teekonnale. Arutame nii ümarlaua sotsiaal-psühholoogilisi, kui vormilisi aspekte. Koolitajaks on pikaaegse koolitöö ja Rajaleidja kogemusega sotsiaalpedagoog ja HEV-koordinaator Viktoria Latova

Koolitus kestab 6 ak/h. 

Päevakava:

9.30-10.00 saabumine, tervituskohv ja kosutav suupiste

10.00-11.30 koolitus 

11.30-11.45 kohvipaus

11.45-13.15 koolitus

13.15-14.00 lõuna

13.45-15.30 koolitus

Toimumiskoht on Kaasava Hariduse Keskus (Weizenbergi 20/1, Tallinn)

Koolituse hind sisaldab kosutavaid kohvipause ja rikkalikku lõunat. 

Koolituse hind: 95 eurot (hinnale lisandub käibemaks). Hind sisaldab kohvipauside toitlustust ja lõunat.

Koolituse õppekava

Soovid saada värskeimat Kaasava Hariduse Keskuse infot?

Ole kursis uute koolituste ja teenustega!