Alushariduse sotsiaalpedagoogi arenguprogramm. August 2025-mai 2026

Alushariduse sotsiaalpedagoogi arenguprogramm kasvas välja vajadusest keskenduda nimelt lasteaialapse arengu toetamisele sotsiaalpedagoogi professioonis. Arenguprogramm on üles ehitatud sotsiaalpedagoogi kutsestandardile ning kodutöödest on võimalik soovijatel kokku panna kutse taotlemiseks vajalik eneseanalüüs.

Alushariduse sotsiaalpedagoogi arenguprogrammi on oodatud nii pikalt valdkonnas töötanud spetsialistid, kui värskelt tööle asunud sotsiaalpedagoogid. Läbi õppeaasta on võimalik arenguprogrammis osalejatel õppida kaasaegsetele teadusuuringute tulemustele tuginevaid praktikaid, täiendada oma tööriistakohvrit, analüüsida oma tööd kovisioonidel ja reflekteerida supervisioonidel. 

Koolituse sisu:

Arenguprogramm on kokku pandud alushariduse spetsiifikast lähtuvalt, koolitajatena on kaasatud lasteaias töötavad praktikud.

Arenguprogrammi edukalt läbinu:

  • tunneb 1-7-aastase lapse arengu põhimõtteid;
  • lasteaiaealise lapse sotsiaal-emotsionaalse arengu toetamise võimalusi;
  • omab praktilist tööriistakohvrit, mille koostamisse on koolitajatena panustanud töötavad sotsiaalpedagoogid, eripedagoog, loovterapeut, mänguterapuet ja coach;
  • oskab süsteemselt analüüsida vanemate toimetulekut ja nõustada pereliikmeid lapse arengu toetamise osas;
  • planeerib ja viib läbi võrgustikutööd, kaasab võrgustiku liikmeid, nõustab peret ja haridusasutust abi saamise võimaluste osas;
  • orienteerub kaasaegsetes motivatsiooni käsitlevates teooriates ja oskab neid rakendada töös laste, perede ja kolleegidega;
  • tunneb olulisemaid teooriaid, mis käsitlevad lapse psühho-sotsiaalset arengut, seda mõjutavaid tegureid, analüüsib lapse keskkonna riski- ja kaitsefaktoreid ja koostab nendest tulenevalt sekkumisplaani;
  • hindab lapse staatust rühmas, toetab tema integreerumist ja kohanemist;
  • planeerib koostöös kolleegidega rühmaruumide füüsilist keskkonda ennetavaks ja toetavaks;
  • on arenguprogrammi käigus kodutöödena koostanud sotsiaalpedagoogi kutse taotlemiseks vajaliku eneseanalüüsi raamistiku;
  • analüüsib ja reflekteerib oma tööd.
Alushariduses töötav sotsiaalpedagoogi töö on suurest töö täiskasvanutega: nende juhendamine, toetamine, ressursside leidmine ja aktiveerimine, lapsele sobiva keskkonna loomine. Samas on oluline oskus hinnata lapse toimetulekut, tema sotsiaal-emotsionaalset arengut ja seda mõjutavaid tegureid ning sellele tuginedes sobivate sekkumisstrateegiate valimine. 

 

Arenguprogramm sai koostatud meie Sotsiaalpedagoogi arenguprogrammi kogemustele toetudes, samas kaasates maksimaalselt alushariduses töötavaid spetsialiste koolitajatena või programmi sisendi andjatena töötamaks välja parim koolitusprogramm, mis toetab alushariduses töötavat sotsiaalpedagoogi. 

Arenguprogrammi korralduslik informatsioon:

Arenguprogramm kestab läbi kogu õppeaasta. Kokku on 17 õppepäeva, auditoorset õpet 152 ak/h, iseseisvat tööd 40 ak/h. Arenguprogramm üles ehitatud 2-päevasteks tsükliteks, igal tsüklil on kindel läbiv teema. Mais kohtume viimaseks õppetsükliks ühel päeval. Iga tsükli sisse on põimitud ka kovisioon või supervisioon ( viimast kokku 5 korral). Supervisioone viib läbi psühhosotsiaalse valdkonna superviisor-ceach Kaie Toomet. 

Õpe toimub 2-päevaste tsüklitena läbi õppeaasta umbes, viimane koolituspäev on mais. 

Esimese poolaasta: 12.-13.08.2025, 23.-24.09.2025, 21.-22.10.2025, 11.-12.11.2025, 4.-5.12.2025.  Teise poolaasta kuupäevad täpsustuvad septembris.

Koolitajad:

Viktoria Latova- sotsiaalpedagoog, HEV-koordineerija

Henelin Kuusk – lasteaia sotsiaalpedagoog

Kerli Noormänd-Sinimeri – lasteaia tugiteenuste koordineerija, sotsiaalpedagoog

Kaie Toomet- psühhosotsiaalse valdkonna superviisor, coach

Elika Klettenberg – lasteaia eripedagoog

Annegrete Johanson- taastava õiguse koolitaja

Õppepäev kestab 8 ak/h. 

Päevakava:

9.30-10.00 saabumine, tervituskohv ja kosutav suupiste

10.00-11.30 koolitus 

11.30-11.45 kohvipaus

11.45-12.50 koolitus

12.50-13.20 lõuna

13.45-15.15 koolitus

15.15-15.30 paus

15.30-17.00 koolitus

Sotsiaalpedagoogi arenguprogrammi toimumiskoht on Kaasava Hariduse Keskus (Kotkapoja 2a, Tallinn)

HIND SISALDAB KOHVIPAUSE JA RIKKALIKKU LÕUNAT KÕIGIL ÕPPEPÄEVADEL!

Arenguprogrammi hind juriidilisele isikule: 1750 eurot (hinnale lisandub käibemaks). VARAJASE REGISTREERUJA SOODUSHIND KUNI 30.07.2025 1590 EUROT (hinnale lisandub käibemaks).

 Arenguprogrammi hind eraisikule: 1750 eurot. VARAJASE REGISTREERUJA SOODUSHIND KUNI 30.07.2025  1590 EUROT. Koolitus viiakse läbi koostöös Latova Nõustamis- ja Koolituskeskus MTÜ-ga (reg. nr 80624097). Täiskasvanute majandustegevusteade number 246404 kehtivusega alates 04.07.2023. 

Võimalik on tasuda osamaksetena. Võimalikud paindlikud makselahendused: osaliselt tasub tööandja, osaliselt õppija jne. Võtke ühendust ja leiame Teile sobiva lahenduse: viktoria.latova@kaasavharidus 

Registreerumine:

Õppekava:

Soovid saada värskeimat Kaasava Hariduse Keskuse infot?

Ole kursis uute koolituste ja teenustega!