Erivajadusega laps lasteaias- võimalused ja lahendused. 26.-27.02., 18.-19.03.2024
Olete käinud erinevatel HEV koolitustel, aga tihti tundnud, et need jäävad kaugeks, teoreetiliseks, ei anna reaalseid tööriistu, mida saaks rühmaruumis kasutada?
Järelikult Te pole jõudnud Kaasava Hariduse Keskuse HEV koolitusele!
Käsitleme koolitusel levinumaid erivajadusi, mis lapse eneseregulatsiooni mõjutavad
Antud koolitus on väga praktiline, saanud ülivõrdes positiivset tagasisidet ja annab igale lasteaia õpetajale kasulikke tööriistu igapäevaseks tööks!
Koolitajad: eripedagoog Katrin Koger, sotsiaalepdagoog Viktoria Latova ja HEV-koordineerija Pille Korsten.
Koolitusel osalenute tagasiside:
Koolituse sisu:
Õpe viiakse läbi 4 koolituspäeva raames, 2-päevaste tsüklitena. Koolituspäeva pikkus on 6 ak/h. Koolitustsüklite vahele jääb kodutöö tegemine, eneserefleksioon ja praktiseerimine. Õppe maht kokku on 32 ak/h. Osaledes vähemalt 80% ja täites õpiväljundid, väljastatakse osalejatele tunnistus.
- koolituspäev “Korrektne dokumentatsioon”, koolitaja HEV-koordineerija. Vaadatakse üle individuaalne arengukaart, koolivalmiduskaart ja iseloomustus- kolm dokumenti, mis liiguvad “majast välja”. Kuidas vormistada dokumendid nii, et info oleks kirjas, samas oleks see ka lapsevanema vaatest vastuvõetavalt sõnastatud ja kui laps liigub nende dokumentidega teise haridusasutusse, Rajaleidjasse, meditsiiniasutusse või mujale, siis spetsialist, kes näeb last esmakordselt, saaks lapse toimetulekust võimalikult adekvaatse ülevaate, st, et laps saaks endale vajaliku toe.
- koolituspäev “Arengulised erivajadused- eakohane areng või tuge vajav laps?”, koolitajaks eripedagoog, kes omab pikaajalist lasteaias töötamise kogemust. Õppijad saavad ülevaate levinumate hariduslike erivajaduste iseloomulikest omadustest ja praktilised võtted, kuidas last rühmas toetada.
- koolituspäev “Agressiivne laps lasteaias”, koolitaja sotsiaalpedagoog. Käsitleme agressiivsuse levinumaid põhjuseid ja viise, kuidas lapse agressiivset käitumist ennetada ning mida lapse toetamiseks saab ette võtta.
- koolituspäev “Keerulised vestlused ja kriitilised ümarlauad”, koolitaja sotsiaalpedagoog. Õppijad saavad ülevaate nõustamise alustest, praktiseerivad aktiivset kuulamist, tutvuvad ümarlaua läbiviimise metoodikaga ja ühiselt arutletakse, kuidas luua tingimused, et koostöö perega sujuks edukalt ning last maksimaalselt toetavalt.
Koolitus viiakse läbi väikeses grupis, tagades seeläbi kõigile osalejatele individuaalne lähenemine ja kohandades vajadusel õppe sisu käsitlust vastavalt grupi vajadustele.
Koolituse korralduslik pool:
Toimumiskoht: Weizenbergi 20/1, Tallinn. Koolitus toimub 4. korrusel, majas puudub lift.
Koolituspäeva pikkus: 6 ak/h.
Päevaplaan:
9.00-9.30 saabumine, tervituskohv ja soe pirukas
9.30-11.00 koolitus
11.00-11.15 paus
11.15-12.45 koolitus
12.45-13.30 lõuna
13.30-15.00 koolitus
Koolitus sisaldab kohvipause ja kosutavat lõunasööki.