"KUI INIMENE ON LIIGA SUUR, ET ÕPPIDA, SIIS TA ENAM SUUREMAKS EI KASVAGI. " H. V. Prochnow

Koolituskalender

Kaasava Hariduse Keskus on Töötukassa koolituspartner!

Jaanuar 2025

HEV-koordineerija arenguprogrammi on oodatud nii alustavad, kui pikemalt töötanud HEV-koordineerijad. Arenguprogrammi koolitajad on kõik aktiivsed praktikud, praktika on põimunud parajas tasakaalus teooriaga, lisaks on arenguprogrammide lahutamatu osa supervisioonid. Oodatud on nii alustavad, kui juba pikema kogemusega HEV-koordineerijad. Arenguprogramm annab tööülesannete täitmiseks vajalikud baasteadmised, oskuse orienteeruda regulatsioonides, erialase võrgustiku. Oluline osa on ka oma töö refleksioonil ja analüüsil. Varasemates gruppides osalejad toovad välja arenguprogrammist saadud praktilised teadmised, enesekindluse ja õppe käigus tekkinud võrgustiku. Täpsem info ja registreerumine siin.

Veebruar

Koolitusel õppijad töötavad koos HEV-koordineerija ja eripedagoogi Triin Passiga läbi üldhariduskooli põhilised HEV õppija dokumendid: individuaalse arengu jälgimise kaart ja individuaalne õppekava. Millal on vajalik dokument avada, kuidas seda täita nii, et kõik oluline saaks kirja, kuidas dokumente korrektselt täita, kuidas need õpilast ja õpetajat toetavad? Koolitaja on pikalt töötanud praktik, üheskoos vaadatakse üle seaduslik raamistik ja reaalse igapäevase praktika kohandamise võimalused sellele tuginedes. Täpsem info ja registreerumine siin.

Koolitusel räägib eripedagoog ja eesti keele õpetaja Katrin Koger sagedamini esinevatest hariduslikest erivajadustest, mis nõuavad õpetaja tähelepanu. 24 õpilasega klassis on sageli õpilasi, kellel on keskendumisraskusi, lugemis- ja kirjutamisraskusi, sotsiaalse tajumise eripärasid, kõrget ärevust ja veel mitmeid eripärasid. Õpetaja on aga üks. On mitmeid universaalseid lähenemisi, mis toetavad kõiki õpilasi. Koolitusel räägib igapäevaselt töötav praktik realistlikult, õpetaja suurt töökoormust ja väljakutseid silmas pidades iga õpilase toetamise võimalustest. Täpsem info ja registreerumine siin. 

Aprill

Koolitus, mis on üles ehitatud sotsiaalpedagoogi ühele baaspädevusele: hindamisele. Sotsiaalpedagoog peab hindama isiku/isikute integreerimise vajadusi sotsiaalses kontekstis ning staatust ja kaasatust rühmas. Grupidünaamika, sotsiaalsete suhete, kaasatuse hindamiseks on mitmeid meetodeid, sh näiteks sotsiomeetria. Koolitusel käsitleb sotsiaalpedagoog Grete Heinaste levinumaid hindamismeetodeid, mis toetavad sotsiaalpedagoogi professionaalset tööd ja protsesside analüüsi. Täpsem info ja registreerumine siin.

Kas olete vahel tundnud, et lapse (õpi)motivatsioon on nii madal, meeleolu halb ja soov pingutada olematu? Kuidas toetada last, kellel on raske, kelle jaoks õppimine on tohutu pingutus ja õppetegevus ei ole tema jaoks mitte põnev ettevõtmine, vaid nõuab tohutut eneseületust? Mäng on parim viis kaasata laps ka pingutust nõudvatesse tegevustesse. Saame pakkuda eduelamust, rõõmu ja mängulusti, samas toetada toetada lapse arengut. Koolitaja Kai Mäses on pikaaegse kogemusega logopeed, kes avastas mänguteraapia väljaõppes, et just neid nippe saab ta kasutada oma igapäevases töös õpiabirühmades. Antud töötoas jagab Kai parimaid praktikaid ning pakub põnevaid mängulisi kogemusi ka osalejatele. Täpsem info ja registreerumine siin.

Praktiline koolitus selgete juhistega, mida viib läbi pikaajaline praktik – eripedagoog ja HEV-koordineerija Triin Pass. Koolitusel käsitletakse individuaalse õppekava koostamise õiguslikke aluseid, individuaalse arengu jälgimise kaardi tööriistana ja abivahendina kasutamise võimalusi, koolile seatud ootusi antud dokumentide koostamisel. Lisaks saavad osalejad harjutada pedagoogilis-psühholoogilist sõnastamist ning vaadatakse üle ka võimalikud vormid ja protsess õpilase toe vajaduse selgumisest kuni direktori käskkirja vormistamiseni ja sisulise toe pakkumiseni, mis on dokumentatsiooniga raamistatud. Täpsem info ja registreerumine siin.

Mai

Koolitus, mis on üles ehitatud sotsiaalpedagoogi ühele baaspädevusele: hindamisele. Sotsiaalpedagoog peab hindama isiku/isikute integreerimise vajadusi sotsiaalses kontekstis ning staatust ja kaasatust rühmas. Grupidünaamika, sotsiaalsete suhete, kaasatuse hindamiseks on mitmeid meetodeid, sh näiteks sotsiomeetria. Koolitusel käsitleb sotsiaalpedagoog Grete Heinaste levinumaid hindamismeetodeid, mis toetavad sotsiaalpedagoogi professionaalset tööd ja protsesside analüüsi. Täpsem info ja registreerumine siin.

Oskuste õpe on lihtne, praktiline ja tulemuslik meetod, mille autoriks on Ben Furman. Oskuste õpet saab rakendada lapsevanem, õpetaja, tugispetsialist või ka noorsootöötaja lapse toetamiseks. Meie hinnangul saab oskuste õpet rakendada alates 3-4. eluaastast, st meetod sobib kasutamiseks ka lasteaeda. Furmani seisukoht on, et lapsel ei ole mitte probleemid, vaid ta ei ole lihtsalt mingeid oskusi veel ära õppinud ning oskuste õpe aitab lapsel arendamist vajavad oskused omandada. Koolitust viib läbi sotsiaalpedagoog  Viktoria Latova, kes tutvus Ben Furmani meetoditega esmakordselt 10 aastat tagasi läbi raamatu “Põngerjaõpetus”, proovis loetut oma tollal 4-aastase lapsega, tulemused oli suurepärased, viis seejärel saadud teadmised klienditöösse ning peagi leidis ka oskuste õppe materjalid, mis olid veelgi lihtsamad, konkreetsemad ja mugavamad praktikasse panekuks. Käsitleme oskuste õppe raskuskohti ning leiame kohe ka lahendused. Täpsem info ja registreerumine siin.

Kaasava Hariduse Keskusel on EHIS koolitusluba nr 240222, kehtib alates 21.01.2023.

Liitu uudiskirjaga ja saa uusimatest koolitustest ning sooduskampaaniatest teada esimeste seas!

Soovid saada värskeimat Kaasava Hariduse Keskuse infot?

Ole kursis uute koolituste ja teenustega!