Õpetaja enesehoiuprogramm "Hooli endast, õpetaja!" 22.09.- 08.12.2023

See programm on mõeldud õpetajatele – inimestele, kel on tohutu suur vastutus, sellele vastav (üli)arenenud vastutustunne, kes hoolivad lastest, nende tulevikust, oma ainest, mida nad õpetavad – ja kes tahaksid oma ametis edasi püsida, vaatamata kõigile ootustele, nõudmistele ja isegi pretensioonidele, mida nende suunas igalt pool tuleb.

Stressitase võib sellises olukorras olla nii kõrge, et võib olla keeruline aru saada, mis meist oleneb ja mida saab sättida  – ja mis ei ole siiski realistlikult võttes jõukohane ja meist olenev.

Mis siis on see tõeline enesehool – mis ei ole liiga isekas, enesekeskne, aga aitab mul pikemas perspektiivis oma elust ja töös rõõmu tunda? Kus lõpeb altruism ja algab masohhistlik enesepõletamine? Millised on need põhimõtted, millega võiks oma elu selle hädavajaliku osa planeerimisel arvestada, et see minu jaoks oleks realistlik ja toimiv? Mis minu töövõimet tegelikult mõjutab? Kas see, mis ma arvan või on siin veel midagi muud, mis on mul kahe silma vahele jäänud?

Kui neile küsimustele on kursuse käigus enda jaoks selgemad vastused leitud, siis eneserefleksioonile lisaks on meil võimalik praktiseerida võimalikult vähe aega võtvaid liikumisi-liigutusi, hingamis- jm praktikaid, mida saab päeva jooksul jooksvalt kasutada, et pärastlõunaks stressihormoonide tase ei läheks pidevalt tõusujoones. Kellel siis ikka on aega iga päev massaaži-spaassse-jõusaali-mullivanni-10km jooksurajale jõuda 😊, olgem ausad!

Kursuse lõpuks on loodetavasti igal osalejal enda jaoks selgem, kuidas ja mida enda puhul jälgida, on tekkinud harjumus väiksemaid nüansse oma enesetundes tähele panna, mis varem jäid märkamata, aga on vaimse tervise ja töövõime säilimise jaoks kriitilised.  Eneseabi- ja regulatsioonivõtete repertuaar on laienenud ja on teadvustatud rohkem võimalusi, kuidas kolleegiga teineteist toetada. Samuti on rohkem ahaa-momente, kuidas oma tööd paremini ja ennastsäästvamalt korraldada ja samas töö kvaliteeti kõrgena hoida.

Kursus koosneb 6 kohtumisest väikeses (kuni 10 inimesega) grupis 2-3-nädalaste vahedega, mil on võimalik kuuldut-planeeritut „kaevikutes“ testida ja analüüsida. Kohtumise vahepeal tehtud tähelepanekuid on tungivalt soovitatav paari sõnaga (ka romaani vorm pole keelatud) kirja panna. 6 mooduli jooksul saab iga osaleja võimaluse endaga tegeleda mitmel tasandil – keha, emotsioonid, mõttemallid ja hoiakud, suhtlemisharjumused. NB! Tegemist ei ole siiski teraapiagrupiga, seetõttu kui tunned, et vajad rohkem individuaalset tähelepanu kui grupikohtumised seda võimaldavad, siis oleks mõistlik esmalt vast mõne superviisori või terapeudi poole pöörduda. Grupis osalemine ei anna suurt kasu ka inimesele, kes eelistaks kuulata loengut ja grupikaaslasi n-ö „kärbsena seinal“ 😊.  

Kohtumiseni!

Evelin Kirikal, psühholoog, coach, joogatreener                                                                         

 

Koolituse korraldus:

Koolitus toimub kuuel reedel (22.09., 13.10., 27.10., 10.11., 24.11., 08.12.) kell 15.00-17.00 Kaasava Hariduse Keskuses.

Kohtumiste vahepeal toimub iseseisev õpe: õpitu praktiseerimine, analüüs ja refleksioon.

Koolituspäevadel olete oodatud keskusesse pool tundi enne koolituse algust (alates 14.30), et nautida kosutavat suupistet ja kohvi/teed.

Koolituse hind on 375 eurot (ei lisandu käibemaksu). 

Registreerumine:

Õppekava:

Soovid saada värskeimat Kaasava Hariduse Keskuse infot?

Ole kursis uute koolituste ja teenustega!