17.05.2023 Praktiline koolitus-töötuba: Enesehoid ja ärevuse maandamise tehnikad. Suvele vastu värske vaimuga! SOODUSHIND KUNI 07.MAINI

Iga õppeaasta on pikk. Väsivad nii lapsed, kui ka õpetajad ja tugispetsialistid. Maikuus on viimane aeg panustada enda tassi täitmisesse ja võtta õpitud tehnikad kaasa ka klassiruumi, et suvepuhkus algaks juba rõõmsamal ja energilisemal meelel. Antud koolitus on väga praktiline, õpime erinevaid lihtsaid, igale vanusele sobivaid ärevuse maandamise tehnikaid. Oskus olla hetkes, mitte muretseda tuleviku pärast ega elada uuesti üle minevikus toimunut- see on eriti praeguses kiires maailmas kaduv. Et märgata ilu, on vaja kõigepealt seesmiselt leida rahu. Analüüsime koolitusel enda ressursse, vaatame üle, mida saaks efektiivsemalt rakendada ja õpime mitmeid ärevuse maandamise tehnikaid, mille praktiseerimine annab teadusuuringute tulemustele tuginedes meile kõigile tugevama vaimse tervise, suurendab säilenõtkust ja toetab oskust märgata positiivset meie ümber. 

Olen sotsiaalpedagoogina töötanud aastaid lastega, kelle kõrge ärevus takistas neid igapäevastes toimingutes. Nägin, kuidas ka lapsi ümbritsevate täiskasvanute ärevus neid segas, olles justkui nähtamatu nöör, mis on põimunud ümber jalgade ja ei lase joosta, hüpata, tantsida. Psühholoogid on aina kasvavate vaimse tervise probleemide tõttu ülekoormatud. Otsisin niisiis, mida ütleb teadus, mis on need tehnikad, mida saaks kasutada igaüks, mis ei vaja tingimata põhjalikku erialast ettevalmistust ja mis tooks samas tulemusi. Minu jaoks on äärmiselt oluline, et iga spetsialist jääks enda pädevuse piiridesse. Kui inimesel ei ole põhjalikku ettevalmistust (olgu tegu vaimse või füüsilise tervisega), siis on oht teha kliendile enda oskamatusest suuremat kahju, kui loodavat kasu, liiga suur. Niisiis olin ettevaatlik ja uurisin teadusartikleid suure hoolega. 

Enda üllatuseks avastasin, et ärevuse leevendamiseks, mis on samas levinuim vaimse tervise probleem, on tohutus koguses erinevaid harjutusi, mis on turvalised ja igaühele sobivad. Niisiis hakkasin neid oma klientidega praktiseerima, tõin mitmeid praktikaid ka inimeseõpetuse tundi ja õpilased andsid positiivset tagasisidet. Need töötasid ja toetasid lapsi stressirohketes olukordades. Ühel hetkel hakkasin neid õpetama ka lapsevanematele, olen ka ise mitmeid võtteid teadlikult praktiseerinud, sest enesehoid on äärmiselt tähtis. Me ei saa kedagi aidata, kui me ennast ei väärtusta ja ära unustame. 

Kui ilm võimaldab (loodetavasti mais juba võimaldab), tegeleme koheselt teadusuuringutele toetudes mitme vaimset tervist toetava praktikaga: oleme õues, päevavalguses, liigume ja naudime kaunist loodust. Kadrioru ilu keskel õpime praktilisi harjutusi ja analüüsime enda harjumusi ja ressursse, mida saab veelgi efektiivsemalt enesehoiuks rakendada. Kõik koolitusel kasutatud praktikad tulevad juhendmaterjalina osalejatele kaasa.

Olete oodatud

Viktoria Latova

sotsiaalpedagoog, koolitaja

Koolitus tugispetsialistidele, õpetajatele, õppejuhtidele ja koolijuhtidele.

Palun koolitusele võtta kaasa ilmastikule sobiva kihilise riietuse (vajadusel vihmavari/päikesekaitseks müts), et saaksite end mugavalt tunda. Kuna aga Kaasava Hariduse Keskus asub Kadriorus, saame vajadusel tuppa varjude. Kui ilm aga vähegi võimaldab, oleme päeva õues, ka lõunat sööme kohalikus välikohvikus. 

Koolitus kestab 8 ak/h

Päevakava:

9.30-10.00 saabumine, tervituskohv ja kosutav suupiste

10.00-11.30 koolitus 

11.30-11.45 kohvipaus

11.45-13.15 koolitus

13.15-13.45 lõuna

13.45-15.15 koolitus

15.15-15.30 paus

15.30-17.00 koolitus

Toimumiskoht on Kaasava Hariduse Keskus (Raua 41/Kreuzwaldi 5a, Tallinn)

Koolituse hind sisaldab kosutavaid kohvipause ja rikkalikku lõunat. 

Koolituse hind: 130 eurot (käibemaksu ei lisandu) SOODUSHIND KUNI 7.MAINI (k.a.)  REGISTREERUJATELE 95 EUROT!

Koolitusele registreerumine:

Koolituse õppekava

Soovid saada värskeimat Kaasava Hariduse Keskuse infot?

Ole kursis uute koolituste ja teenustega!